/ Przezadmin / Samsung Nowosci / / 0 komentarze/y

Smartfon ze składanym ekranem. Projekt Samsung Galaxy X

Jedną z najdłużej trwających plotek w branży telefonii komórkowej jest smartfon ze składanym ekranem. Samsung twierdzi, że rozwija technologię, która pozwoli zginać ekran w smartfonie, ale do tej pory nie ujrzało to światła dziennego.

Jednak, zgodnie z raportem na koreańskiej stronie informacyjnej ETNews, prawdopodobnie pod koniec tego roku zostanie zaprezentowany pierwszy  prototyp z zaginanym ekranem. W pierwszej kolejności prototyp urządzenia zostanie uruchomiony i oddany partnerom do testowania i oceny popytu ze strony konsumentów. Dlatego nie oczekujmy w 2017 roku pojawienia smartfona w ofercie handlowej. Według raportu pierwsze urządzenia mogą trafić do masowej produkcji i sprzedaży dopiero w 2018 roku . To zresztą mówi wcześniejszy raport z Korea Herald, który zasugerował, że urządzenie zostanie pokazane w trzecim kwartale i potwierdził że Samsung ma nadzieje “rozwałkować ponad 100.000 sztuk”

W teorii składany smartfon pozwala użytkownikowi podwojenie ekranu bez zajmowania większej ilości miejsca w kieszeni lub zmieszenie jego rozmiaru gdy nie jest używany. Takie rozwiązanie dałoby  firmie Samsung przewagę lub nawet kontrolę nad rynkiem smartfonów Premium, gdzie cały czas toczy się rywalizacja pomiędzy największymi producentami smartfonów, Samsung i Apple.

Na początku tego roku w Barcelonie na Mobile World Congress, według ETNews, wczesny prototyp został pokazany niektórym “dużym operatorom sieci komórkowych”. Projekt zgodnie z PC Advisor, jest znany jako “Project Valley” i “Galaxy X”. Na prośbę  dziennikarzy o komentarz w sprawie prototypu, przedstawiciel Samsung nie zareagował. Nie oczekujmy jednak, że firma udostępni więcej informacji na temat nowego projektu. Samsung, podobnie jak większość firm technologicznych, nie komentuje plotek i spekulacji na temat produktów niezapowiedzianych.

Jednak zgłoszenie patentowe, które wyszło na światło dzienne, w listopadzie zeszłego roku, pokazuje jak może wyglądać składany smartfon Samsunga. Urządzenie w połowie wysokości ekranu ma elastyczną obudowę, która pozwala użytkownikowi ją zamknąć tak jak telefon z klapką.

Jest jedna uwaga, to że firma wystąpiła do urzędu patentowego o opatentowanie rozwiązania, nie znaczy że finalny produkt będzie tak wyglądał. Ale przynajmniej, projekty dają nam wyobrażenie w jaki sposób Samsung zbliża się do celu i jak jego inżynierowie wyobrażają sobie wygląd składanego smartfona.

Samsung od 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy powiedział publicznie o potencjale składanych ekranów i wyświetlaczy, cały czas dąży do uzyskania gotowego produktu i być może wkrótce staniemy się świadkami wprowadzenia długo oczekiwanego, technologicznie przenoszącego na wyższy poziom, smartfonu ze składanym ekranem.