Naprawiamy telewizory wszystkich producentów,

Samsung, Sony, Panasonic, LG, Toshiba, Blaupunkt, Thomson jak również telewizory mniej znanych firm które można kupić w hipermarketach Tesco lub Carrefour

Każda naprawa telewizora podczas przyjęcia jest wstępnie ustalana z Państwem, wspólnie ustalamy maksymalny koszt naprawy. Staramy się sugerować prawdopodobne koszty związane z naprawą, ale finalnie to Państwo określają kwotę do której możemy naprawiać. Jeżeli uda się nam w niej zmieścić, telewizor czy jakie kolwiek inne urządzenie zostaje naprawione. Jeżeli w trakcie diagnozy czy naprawy okaże się, że koszt jest wyższy od założonego, kontaktujemy się z Państwem w celu poinformowania co jest tego powodem, nformujemy o usterce oraz możliwości naprawy wraz z ceną i czasem, który jest potrzebny, aby zakończyć zlecenie. Biorąc pod uwagę wartość urządzeń, naprawa telewizora w okreśonych sytuacjach moze sie okazać nieekonomiczna lub niemożliwa, w takim przypadku wszsytkie czynności jakie zostały wykonane są dla Państwa bezpłatne, nie pobieramy żadnych opłat za brak naprawy.

Typowe usterki mogą Państwo zaobserwować na poniższych zdjęciach plamy na ekranie, jasne punkty na matrycy, niebieskie plamy czy cienie są to usterki związane z podświetlaniem matrycy tzw. listwy LED. Naprawa telewizora polega na wymianie listw led w komplecie i zawsze proponujemy takie rozwiązanie gdyż tylko wymiana kompletu daje nam pewność, że naprawa jest uczciwa wobec Państwa.  Wymiana jedynie uszkodzonych ledów jak to ma miejsce w innych serwisach skutkuje uszkodzeniem kolejnych listw w niedługim czasie. 

Również do usterek, które się zdarzają należy zalanie, wbrew pozorom czyszczenie matrycy detergentami jest niewskazane, zdarza się, że ciecz/detergent spływa pod ramkę i osadza się na taśmach łączących matrycę LCD z elektroniką. Przepływ prądu powoduje proces reakcji elektrochemicznej, który doprowadza do zwarcia oraz korozji połączeń elektronicznych,a  to z kolei prowadzi do uszkodzenia ekranu LCD. W takim przypadku naprawa panela LCD jest niemożliwa. Jedyne wyjście to wymiana ekranu na nowy. Niestety koszt wyświetlacza jest dość wysoki i niejednokrotnie naprawa telewizora jest nieopłacalna. Nie mniej jednak zachęcamy do kontaktu, czasami wymiana panela w określonych okolicznościach jest ekonomiczna.

Typowe usterki - Brak obrazu głos jest | Ciemne plamy na jasnym tle | Niebieskie plamy | pionowe lub poziome linie |

Jeżeli macie Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu.