Naprawiamy wszystkie telewizory LCD które znajdują się na rynku firm takich jak Samsung, Sony, Panasonic, LG, Toshiba, Blaupunkt, Thomson jak również telewizory mniej znanych firm które można kupić w hipermarketach Tesco lub Carrefour.

Typowe usterki mogą Państwo zaobserwować na poniższych zdjęciach czyli plamy na ekranie, jasne punkty na matrycy, niebieskie plamy są to usterki związane z podświetlaniem matrycy tzw. listwy LED. Naprawa polega na ich wymianie wtedy mamy pewność że usterka się nie powtórzy, a wymiana jedynie uszkodzonych ledów skutkuje uszkodzeniem w niedługim czasie kolejnych.

Żeby sprawdzić czy w TV nie ma plam należy wyświetlić statyczny obraz w jasnym odcieniu np. szarości.

Typowe usterki to również zalanie, wbrew pozorom czyszczenie matrycy mokrą szmatką jest niewskazane jak również płynami do szyb , ciecz spływa pod ramkę i osadza się na taśmach łączących matrycę LCD z elektroniką. Przepływ prądu powoduje że następuje dużo szybsza korozja a to z kolei prowadzi do uszkodzenia połączeń taśm czyli całego ekranu LCD. naprawa wtedy polega jedynie na wymianie panela LCD na nowy. Niestety koszt ekranu LCD jest dość wysoki i niejednokrotnie naprawa jest nieekonomiczna.

 

 Mogą Państwo załączyć zdjęcia usterki oraz naklejki z modelem i numerem fabrycznym max.1MB  • Wszystkie pola z * są obowiązkowe

    Typowe usterki