Nowa technologia elastycznych baterii – Amo Greentech Co. Ltd

Firma Amo Greentech Co. Ltd. opracowała elastyczną baterię, która działa kiedy sie ją wygnie lub nawet przetnie.

Nowa technologia firmy Amo Greentech pozwala na prawidłowe działanie baterii kiedy jest zgięta w 180 °, skręcona lub nawet cięta nożyczkami. Ich zastosowanie jest nieskończone, mogą być stosowane w zegarkach typu Smart Watch, “rysunek techniczny, z dokumentu patentowego, przedstawia elastyczną baterię wszytą w opaskę zegarka. Cały dokument patentowy można zobaczyć tutaj”  WEARABLE DEVICE HAVING FLEXIBLE BATTERY

 

baterie mogą być stosowane w urządzeniach AR (Augmented Reality) – rzeczywistość rozszerzona, jest to połączenie światów rzeczywistych z generowanym komputerowo obrazem, zazwyczaj jest to obraz z kamery nakładany w formie grafiki 3D,

oraz urządzeń VR (Virtual Reality) -jest to multimedialne kreowanie komputerowej wizji świata, przedmiotów, scen, zdarzeń wykorzystując do tego gogle wirtualne oraz słuchawek bezprzewodowych.

Firma Amo Greentech, Ltd., która jest spółką zależną od firmy Amotech, ogłosiła 6 kwietnia 2017, że zakończyła testowanie “elastycznej baterii litowo-jonowej”, która została opracowana z użyciem ich własnej technologii i że rozpocznie produkcję masową od października, produkując je w zakładach w Korei Południowej i Chinach. Będzie to o rok szybciej niż baterie firmy Samsung i LG, które planują komercję w 2018 roku.

Firma planuje seryjnie produkować 6 małych baterii , o pojemnościach 42 mAh, 135 mAh, 650 mAh, 1000 mAh i 2000 mAh, każda z nich otrzymała certyfikaty, UL – który jest międzynarodowym standardem wydajności i bezpieczeństwa, IEC (Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna) oraz KSC (Korea Standards Commission).

Baterie pomiędzy ogniwami mają wolną przestrzeń która sprawia że te działają normalnie gdy są składane do 180 ° lub skręcane w lewo i prawo do 20 °. Baterie działają normalnie nawet wtedy, kiedy zostaną przebite gwoździem czy cięte nożyczkami niemetalowymi (ceramicznymi).

Aby zapobiec wyciekom elektrolitu inżynierowie wykorzystali aluminiowe torebki połączone ze sobą za pomocą specjalnego spoiwa (adhezji) łączących elektrody oraz siatki 3D powlekającej materiał nadającej elastyczności baterii. Dzięki zastosowaniu konstrukcji powlekania mikrofiltrem z włókna nano, który jest ponad dwukrotnie większy niż zwykła powierzchnia elektrody, pozwala na wyeliminowaniu wycieku elektrolitu na zewnątrz nawet wtedy, gdy elektrody zostaną uszkodzone. Z tego powodu również nie ma ryzyka zapalenia w przypadku przegrzania baterii. Materiał użyty w konstrukcji baterii może wytrzymać temperaturę powyżej 300 ° C  w przeciwieństwie do normalnych baterii litowych, które wytrzymują temperaturę do 130 i 150 ° C. Do budowy baterii producent użył materiału PAN (Polyacrylonitrile) zamiast tworzywa sztucznego PE (polietylenu) oraz polipropylenu (PP) jako materiału separatora.

Dzięki zastosowaniu grubszego materiału w konstrukcji baterie mają o 30% mniej energii od zwykłych baterii jonowych, a ze względu że jest to wczesne stadium produkcji cena jest dwukrotnie wyższa od zwykłych baterii polimerowych, które i tak muszą zostać zastąpione w przyszłości.

Obecnie testy na wytrzymałość baterii są przeprowadzane przez producentów sprzętu medycznego i producentów bezprzewodowych słuchawek z USA oraz producenta urządzeń Smart z Chin.

Lider zespołu Noh Seung-yoon z firmy Amo Greentech Co. , Ltd. na konferencji potwierdził, że są gotowi na wprowadzenie baterii na rynek.

cyt. “Ponieważ już sfinalizowaliśmy kontrakt z chińskim producentem urządzeń informatycznych w zakresie dostarczania elastycznych baterii, bez żadnych problemów będziemy w stanie wyprodukować je w październiku.”,

 “Jesteśmy w punkcie, w którym możemy komercjalizować baterie, które są nie tylko elastyczne dzięki zastosowaniu technologii 3D (nano-włókna), ale również eliminują ryzyko zapłonu w przypadku bardzo silnego uderzenia”