naprawa pralki kraków widok dolnej części bębna pralki wymiana amortyzatorów w pralce

MONTAŻ AMORTYZATORÓW W PRALCE

W większości pralek amortyzatory można wymienić poprzez zwykłe poluzowanie śrub na zbiorniku i w podstawie pralki. Jednak w niektórych pralkach BSH zamiast śruby w uchwycie zbiornika znajduje się plastikowy trzpień. Aby wymienić amortyzatory należy dokonać kilku modyfikacji umożliwiające prawidłowe zamocowanie uchwytów amortyzatorów.

Zbiornik składa się z dwóch połówek. Kiedy połówki są łączone w produkcji, wkładany jest przez oczko amortyzatora plastikowy trzpień mocujący. Jeśli amortyzatory takiej pralki ulegną uszkodzeniu należy je wymienić. Amortyzatory zawsze powinny być wymieniane parami. Wybite amortyzatory można rozpoznać po hałasie podczas wirowania.

Aby wymienić amortyzatory należy zdemontować przód urządzenia a nasępnie należy przewiercić wiertłem plastikowy trzpień.

Z prawej strony znajduje się wąż odpowietrzający który może blokować dostęp do mocowania amortyzatora. Aby mieć dobry dostęp należy poluzować opaskę zaciskową węża a następnie wysunąć go.

Trzpień z tworzywa sztucznego należy przewiercić wiertłem o średnicy 13,2mm. Dopiero wtedy można usunąć amortyzator. W przypadku użycia większego wiertła amortyzator będzie miał luzy co spowoduje podczas wirowania hałas.

Do nowych amortyzatorów dołączane są dwie tulejki, które należy wcisnąć do amortyzatorów, a następnie zabezpieczyć szczypcami. Dopiero wtedy amortyzator można włożyć do uchwytu na zbiorniku. Oprócz tulejek do amortyzatora dołączane są śruba gwintowana oraz podkładki, ważne jest aby były zamontowane właściwie.

Dolna cześć amortyzatora mocowana jest w dolnych uchwytach za pomocą śrub. Aby je odkręcić najlepiej użyć klucza nasadowego.

Po wymianie należy sprawdzić czy wszystkie śruby zostały odpowiednio dokręcone oraz czy wszystkie węże które zostały zdemontowane trafiły spowrotem na swoje miejsce oraz prawidłowo zabezpieczone. Po zakończeniu naprawy należy przeprowadzić pomiar zgodnie z obowiązującymi normami.

Nasi technicy mają duże doświadczenie w naprawach pralek, jeżeli będą mieli Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu.