/ Przezadmin / Nowosci / / 0 komentarze/y

Projektor Sony VPL-VZ1000ES, który może pracować w odległości 15 cm od ściany

Nowy projektor Sony 4K HDR model VPL-VZ1000ES do wyświetlania z bardzo małej odległości. Wyposażony w laserowe źródło światła i zgodny z technologią HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki). Wyświetla obraz o natywnej rozdzielczości 4K. Urządzenie może pracować w odległości zaledwie 15 centymetrów od ściany, zapewniając obraz 16:9 o przekątnej 254 cm (100 cali). Projektor VPL-VZ1000ES cechuje się eleganckim wyglądem i zwartą konstrukcją.

Nowy projektor VPL-VZ1000ES pozwala uzyskać niesamowite wrażenia i obraz o przekątnej do 120″ (305 cm) bez reorganizacji przestrzeni mieszkalnej. Nowa generacja rewolucyjnych modeli do projekcji z bardzo małej odległości wyświetla obraz 4K HDR z odległości zaledwie kilkunastu centymetrów od ściany, a po wyłączeniu wtapia się w otoczenie.

Projektor VPL-VZ1000ES ma wymiary około 925 x 494 x 219 mm i waży około 35 kg. Jest mały i lekki, co sprawia ze bedzie pasowal do wystroju praktycznie każdego wnętrza. Wymiary urządzenia są o około 40% mniejsze niż obecnego na rynku modelu Sony 4K do projekcji z bardzo małej odległości: LSPX-W1S; o wiele niższa będzie także cena nowego produktu. Mimo to projektor VPL-VZ1000ES generuje obraz o jasności 2500 lumenów, jednakowej w każdym z kolorów (ang. Color Light Output) — o 25% większej niż z modelu Life Space UX LSPX-W1S. Połączenie zaawansowanych paneli Sony SXRD™ z laserowym źródła światła Z-Phosphor™ zapewnia duży kontrast dynamiczny, a w rezultacie lepszy wygląd świateł oraz ciemnych fragmentów obrazu HDR. Dzięki laserowemu źródłu światła Z-Phosphor projektor osiąga pełną jasność znacznie szybciej niż produkty z konwencjonalną lampą. Dłużej utrzymuje też jasność i wierną kolorystykę obrazu, pozwalając ograniczyć kłopotliwe wymiany lamp.

Nowy projektor Sony to urządzenie przełomowe, pozwalające połączyć duży obraz w domowym salonie z prostotą i elegancją instalacji. I właśnie z tego powodu model VPL-VZ1000ES różni się od wszystkiego, z czym dotąd mogli zetknąć się użytkownicy rozwiązań do kina domowego i projekcji z bardzo małej odległości.

Projektor 4K HDR VPL-VZ1000ES będzie dostępny od kwietnia 2017 roku.

Więcej ciekawych produktów Sony prezentowanych na targach elektroniki CES 2017 znajdziesz pod tym adresem.